Medzinárodná súťaž mladých recitátorov „Živá klasika“

V roku 2017 sa bude konať piatykrát súťaž mladých recitátorov Živá klasika (ktorej organizátorom je fond Živá klasika). Za tento čas sa táto súťaž stala významným rozsiahlym projektom medzi detskými recitátormi v ruskom jazyku. Organizátor súťaže pozýva do súťaže deti, ktoré žijú v zahraničí a zaujímajú sa o ruský jazyk. S podmienkami súťaže sa možno podrobnejšie oboznámiť na webovej stránke:
https://youngreaders.ru/vzroslym/usloviya-mir/.

Súťaž prebieha v dvoch formách – korešpondenčnou formou a formou osobnej účasti. Každý žiak vo veku 10-16 rokov môže uverejniť na webovej stránke http://youngreaders.ru/ videoklip so svojím vystúpením. Víťazi, ktorých určí odborná komisia, získajú možnosť zúčastniť sa na finálnej súťaži v máji 2017 v Medzinárodnom detskom centre Artek (Republika Krym). Na súťaži sa možno zúčastniť aj formou vystúpenia vo výberovom kole vo vlastnej krajine. Traja víťazi z každej krajiny budú tiež vyslaní do Arteku. Superfinále súťaže sa bude konať v júni 2017 na festivale Červené námestie v Moskve.

Súťaž sa koná pod patronátom Ministerstva vzdelávania a vedy Ruskej federácie a Federálnej agentúry pre tlač a masovú komunikáciu.

--
С уважением,
Анна Новгородова,
Группа культурно-гуманитарного сотрудничества
Посольства Российской Федерации в Словацкой Республике
Тел.: +421/2/544 14 436, +421/2/544 34 910

S prianím pekného dňa,
Anna Novgorodova,
Oddelenie kultúrnej a humanitárnej spolupráce
Veľvyslanectvo Ruskej Federácie v Slovenskej republike
tel.: +421/2/544 14 436, +421/2/544 34 910

Mapa Slovenska

Navštevnosť stránky